ViedokļiŠodien, 09:12Siliņa pieļauj iespēju, ka sarunas par jauno valdību varētu sākt no "baltas lapas"

RockedBuzz
By RockedBuzz 2 Min Read

Gadījumā, ja Valsts prezidents aicinās “Jaunās vienotības” (JV) kandidāti Eviku Siliņu veidot jauno valdību, sarunas par koalīciju varētu tikt sāktas no “baltas lapas”.

Labklājības ministre Evika Siliņa.
Labklājības ministre Evika Siliņa. Foto: Edijs Pālens/LETA

Gadījumā, ja Valsts prezidents aicinās “Jaunās vienotības” (JV) kandidāti Eviku Siliņu veidot jauno valdību, sarunas par koalīciju varētu tikt sāktas no “baltas lapas”.

Intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” Siliņa skaidroja, ka sākotnējā saruna pie Valsts prezidenta būšot par veicamajiem darbiem. Par lielu daļu no jautājumiem, kurus arī ceturtdien minējis Rinkēvičs, ar partijām, kuras pārstāvētas Saeimā un varētu būt jaunās koalīcijas sastāvā, varētu būt vienošanās.

Vienlaikus, lai arī lielākajā daļā jautājumu ar partijām varētu vienoties, jautājums par Stambulas konvenciju neesot tik “viennozīmīgs”, jo ir partijas, kurām tā nebūtu atbalstāma.

Siliņa norādīja, ka par vairākumu jaunajā koalīcijā esot gana pārliecināta, taču gribētos, lai tā ir pēc iespējas plašāka.

Viņa arī norādīja, ka ir signāli, ka darboties jaunajā valdībā varētu arī “Apvienotais saraksts” un “Nacionālā apvienība”, taču par to, vai tā tiešām būs, nepieciešamas sarunas.

Kā ziņots, premjers Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien iesniedzis Rinkēvičam demisijas rakstu, līdz ar to oficiāli kritusi Latvijas vēsturē trešā īsākā valdība, kuru gan vadījis otrais ilglaicīgākais premjers.

Rinkēvičs nākamnedēļ uz konsultācijām aicina visas Saeimā pārstāvētās politiskās partijas.

Konsultācijās tiks pārrunāts jaunas koalīcijas veidošanas process un Valsts prezidents noskaidros politisko spēku viedokļus par vēlamo koalīcijas modeli, iespējamajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem, kā arī redzējumu par valdībai veicamajiem ilgtermiņa un neatliekamajiem darbiem.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments

Share This Article
Leave a comment