LatvijāVakar, 21:361FOTO, VIDEOIedzīvotāji Rīgā protestē pret nelikumīgajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām

RockedBuzz
By RockedBuzz 2 Min Read

Rīgā vairāk kā 70 cilvēku devās gājienā, lai protestētu pret nelikumīgajām Baltkrievijas vēlēšanām 2020. gadā.

Protesta akcija Rīgā
Protesta akcija Rīgā Foto: Justs Kravalis/TVNET GRUPA

Rīgā vairāk kā 70 cilvēku devās gājienā, lai protestētu pret nelikumīgajām Baltkrievijas vēlēšanām 2020. gadā.

Gājiens sākās pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas Pārdaugavā un pa Akmens tilta ietvi virzījās uz Brīvības pieminekļa pusi.

Gājiena dalībnieki nesa brīvās Baltkrievijas baltsarkanbaltos karogus un dziedāja dziesmas baltkrievu valodā. Bija redzami arī Ukrainas karogi. 

Pasākumu uzmanīja neliels skaits policistu, kas, brīžos, kad gājiena dalībnieki šķērsoja ielas, slēdza satiksmi.

Gājienu rīkoja Baltkrievu kopiena Latvijā, kas atzīmēja trešo “gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām” un vardarbīgās protestu apspiešanas, informēja biedrībā “FreeBelarus”.

Latvijas baltkrievu apvienības “Supolka” rīkotajā gājienā piedalījās arī baltkrievi, kuri pēc 2020.gada augusta protestiem sekojušā vardarbības viļņa raduši patvērumu Latvijā.

9.augusts pasludināts par starptautisko dienu solidaritātei ar Baltkrieviju. Šajā dienā baltkrievi visā pasaulē rīkos akcijas, lai pievērstu uzmanību situācijai Baltkrievijā, atbalstītu baltkrievu brīvprātīgos cīnītājus Ukrainā un palīdzētu politieslodzītajiem un viņu ģimenēm.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 2020.gada 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko esot ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svjatlana Cihanouska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Cihanouska. Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments1

Share This Article
Leave a comment