LatvijāVakar, 21:13VIDEOSaglabājas neskaidrība par valdības nākotni

RockedBuzz
By RockedBuzz 3 Min Read

Pirms koalīcijas ceturtdien paredzētas tikšanās saglabājas neskaidrība par valdības nākotni, jo nav zināms, vai tiks panākta vienošanās par amatu rotāciju valdībā.

Ministru presidents Krišjānis Kariņš
Ministru presidents Krišjānis Kariņš Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Pirms koalīcijas ceturtdien paredzētas tikšanās saglabājas neskaidrība par valdības nākotni, jo nav zināms, vai tiks panākta vienošanās par amatu rotāciju valdībā.

Visticamāk, esošā valdība paliks, vērtē ekspertiVisticamāk, esošā valdība paliks, vērtē eksperti

“Apvienotā saraksta” (AS) un Nacionālās apvienības (NA) politiķi Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) paziņojumā saskata pozitīvu iezīmi, ka tādējādi premjers apliecinot koalīcijas stabilitāti.

Tomēr pašlaik vēl neesot zināms, vai ceturtdien tiks panākta vienošanās par amatu rotāciju valdībā, ko Kariņš izvirzījis kā nosacījumu, lai viņam nebūtu jāsāk sarunas par citas valdības veidošanu ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un “Progresīvajiem”.

No NA pārstāvju teiktā secināms, ka viņi neizslēdz iespēju nosliekties par labu ārlietu ministra posteņa ieņemšanai. Reizē nav zināms, kāda būs NA nostāja attiecībā uz ekonomikas ministra amatu, ko pašlaik ieņem politiskā spēka pārstāve Ilze Indriksone.

AS ceturtdien vēl partiju apvienības iekšienē turpinās apspriest Kariņa piedāvājumu.

Abiem partneriem radušies jautājumi, ko tie vēlas noskaidrot sarunā ar premjeru.

Kā ziņots, lai valdība strādātu dinamiskāk, Kariņš rosina NA politiķim Rihardam Kolam ieņemt ārlietu ministra amatu, AS pārņemt Ekonomikas ministrijas un JV – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību.

Tāpat JV no NA pārņemtu Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatu.

Kariņš AS un NA arī aicina noslēgt memorandu, kurā 2024.gada budžeta sagatavošanā koalīcija atteiktos no visām ministriju jaunu politiku iniciatīvām. Līdz ar to budžeta sagatavošanā un pieņemšanā tiktu ņemtas vērā tikai valdības kopējās prioritātes – aizsardzība, sabiedriskā kārtība un drošība, veselības aprūpe un izglītība.

Ministru prezidents tāpat piedāvā vienoties, ka līdz 2023.gada beigām tiks panākta vienošanās par veselības pakalpojumu tīklu, kā arī izglītības kvalitātes nodrošināšanu un skolu tīklu. Tāpat Kariņš piedāvā vienoties par risinājumu darbaspēka trūkuma novēršanai, neapdraudot nacionālas valsts attīstību, un pieņemt nepieciešamos lēmumus par kapitāla tirgus attīstību, iesaistot lielos valsts uzņēmumus.

Gadījumā, ja NA un AS ceturtdienas sarunā atteiktos no šī piedāvājuma, tad premjers būtu gatavs sākt sarunas par citas valdības veidošanu ar ZZS un “Progresīvajiem”.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments

Share This Article
Leave a comment