LatvijāVakar, 20:204Deputāte: Krievijai jāuzņemas pilna atbildība par noziegumiem pret Ukrainu

RockedBuzz
By RockedBuzz 2 Min Read

“Krievija jāsauc pie atbildības par Ukrainai radītajām ciešanām!” Ukrainas organizētajā starptautiskajā konferencē pauda Saeimas priekšsēdētāja biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Saeimas priekšsēdētāja biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejā (EPPA) vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar EPPA prezidentu Saeimas namā.
Saeimas priekšsēdētāja biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejā (EPPA) vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar EPPA prezidentu Saeimas namā. Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Krievija jāsauc pie atbildības par Ukrainai radītajām ciešanām!” Ukrainas organizētajā starptautiskajā konferencē pauda Saeimas priekšsēdētāja biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Viņa norādīja, ka kopš pirmajām Krievijas izvērstā pilna mēroga kara dienām Latvija aktīvi strādā, lai sauktu Krieviju pie atbildības par starptautisko tiesību pārkāpumiem un smagiem noziegumiem, kas pastrādāti Ukrainā.

Vienlaikus Saeimas priekšsēdētāja biedre uzsvēra, ka šajā kritiskajā brīdī vissvarīgākais ir aizstāvēt demokrātiskās vērtības, cilvēktiesības un tiesiskumu.

“Latvija savā prezidentūras laikā Eiropas Padomē Ministru komitejā īsteno Eiropas Padomes samitā Reikjavīkā pieņemtos lēmumus, un mūsu prioritāte neapšaubāmi ir nelokāms atbalsts Ukrainai tik ilgi, cik nepieciešams,” pauda Kalniņa-Lukaševica.

Viņa uzsvēra, ka viens no galvenajiem samita mērķiem bija stingrs atbalsts Ukrainai, tostarp vienoties par nepieciešamību izveidot tribunālu.

Krievijai ir jāuzņemas pilna atbildība par noziegumiem pret Ukrainu. Tāpat svarīgs solis ir tā sauktā zaudējuma reģistra izveide Eiropas Padomes paspārnē.

Latvija atbalsta valsts atbildības mehānisma nostiprināšanu un attīstību starptautiskajās tiesībās, it īpaši “ad hoc” starptautiska tribunāla izveidi, kas novērstu plaisu Starptautiskās Krimināltiesas jurisdikcijā, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja biedre.

Kalniņa-Lukaševica sacīja, ka Latvija būs cieši iesaistīta šajā procesā, akcentējot, ka pagājušajā nedēļā mūsu Valsts prezidents par Latvijas īpašo pārstāvi starptautisko tiesību un valstu atbildības jautājumos ir iecēlis bijušo Valsts prezidentu un Eiropas tiesas tiesnesi Egilu Levitu.

Starptautisko konferenci organizē Ukrainas nevalstiskā organizācija “Tribunāls”, un tā veltīta starptautiskā tribunāla izveidei. Konferences patrons ir Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Konferencē piedalās vadošie starptautisko krimināltiesību un cilvēktiesību eksperti no visas pasaules.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments4

Share This Article
Leave a comment