LatvijāVakar, 20:012Apvienotais saraksts un Nacionālā apvienība piektdien nāks klajā ar kopīgu paziņojumu par Kariņa piedāvājumu

RockedBuzz
By RockedBuzz 2 Min Read

Valdību veidojošās partijas – Nacionālā apvienība (NA) un “Apvienotais saraksts” (AS) – vienojušās par kopīgu nostāju saistībā ar Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) piedāvāto rotāciju.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns Foto: Zane Bitere / LETA

Valdību veidojošās partijas – Nacionālā apvienība (NA) un “Apvienotais saraksts” (AS) – vienojušās par kopīgu nostāju saistībā ar Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) piedāvāto rotāciju.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) atklāja, ka partijām ir skaidra pozīcija un ir saskaņots vēstījums, kuru gan pagaidām politiķis neatklāj.

Par abu partiju redzējumu plānots informēt piektdien, 11.augustā, sasauktajā preses brīfingā. Tas sāksies īsi pirms partiju tikšanās ar Kariņu – plkst.8.50 Ministru kabineta ēkā.

Šodien paredzētas “Jaunās vienotības” (JV) tikšanās gan ar AS, gan NA pārstāvjiem, kurās Kariņš sagaida atbildi, vai partijas piekrīt ministru amatu rotācijai un memoranda prioritātēm.

Tikšanās plānotas gan plkst.9, gan plkst.10 Ministru kabinetā, Kariņam atsevišķi tiekoties gan ar AS, gan ar NA.

Lai valdība strādātu dinamiskāk, Kariņš rosina NA politiķim Rihardam Kolam ieņemt ārlietu ministra amatu, AS pārņemt Ekonomikas ministrijas un JV – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību.

Tāpat JV no NA pārņemtu Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatu.

Kariņš AS un NA arī aicina noslēgt memorandu, kurā 2024.gada budžeta sagatavošanā koalīcija atteiktos no visām ministriju jaunu politiku iniciatīvām. Līdz ar to budžeta sagatavošanā un pieņemšanā tiktu ņemtas vērā tikai valdības kopējās prioritātes – aizsardzība, sabiedriskā kārtība un drošība, veselības aprūpe un izglītība.

Ministru prezidents tāpat piedāvā vienoties, ka līdz 2023.gada beigām tiks panākta vienošanās par veselības pakalpojumu tīklu, kā arī izglītības kvalitātes nodrošināšanu un skolu tīklu. Tāpat Kariņš piedāvā vienoties par risinājumu darbaspēka trūkuma novēršanai, neapdraudot nacionālas valsts attīstību, un pieņemt nepieciešamos lēmumus par kapitāla tirgus attīstību, iesaistot lielos valsts uzņēmumus.

Gadījumā, ja NA vai AS atteiktos no šī piedāvājuma, tad premjers būtu gatavs sākt sarunas par citas valdības veidošanu ar ZZS un “Progresīvajiem”.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments2

Share This Article
Leave a comment