LatvijāŠodien, 16:141VideoNepatieso psihiatrijas diagnožu lieta saistīta ar valodas pārbaudēm; apcietināta psihiatre Loseviča

RockedBuzz
By RockedBuzz 2 Min Read

Kriminālprocesā par nepatiesām psihiatrijas diagnozēm iesaistītajām personām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) inkriminē prettiesisku labumu ņemšanu, došanu un atbalstīšanu.

Ārsta kabinets. Ilustratīvs attēls.
Ārsta kabinets. Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Kriminālprocesā par nepatiesām psihiatrijas diagnozēm iesaistītajām personām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) inkriminē prettiesisku labumu ņemšanu, došanu un atbalstīšanu.

KNAB: Nepatieso diagnožu lieta saistīta ar valodas pārbaudēmKNAB: Nepatieso diagnožu lieta saistīta ar valodas pārbaudēm

KNAB inkriminē medicīnas darbiniecei, kas nodarbināta valsts iestādē, taču neieņem valsts amatpersonas amatu, iespējamu prettiesisku labumu pieņemšanu, aģentūra LETA uzzināja KNAB. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma” vēstīja, ka kriminālprocesā apcietināta ārste, psihiatre Marina Loseviča, kura praktizē gan privātajā klīnikā “Dzintari”, gan arī Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC), kā arī pasniedz Latvijas Universitātē.

Vienlaikus KNAB inkriminē vienai personai iepriekšminētā noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu. Trim citām kriminālprocesā iesaistītajām personām tiek inkriminēta iespējama prettiesisku labumu došana, savukārt vēl vienai personai – prettiesisku labumu došanas atbalstīšana.

Lai nodrošinātu iespējamo noziedzīgo nodarījumu sekmīgu pirmstiesas izmeklēšanu, KNAB izmeklēšanas interesēs nesniedz plašāku informāciju par kriminālprocesā iesaistītajām personām.

Atbildot uz jautājumu, kādi labumi doti medicīnas darbiniecei, KNAB norādīja, ka Krimināllikuma izpratnē prettiesisks labums var būt ne tikai nauda, bet arī citi materiāli un nemateriāli labumi, tostarp ceļojumi, rokas pulksteņi, dārglietas un citas lietas. KNAB izmeklēšanas interesēs arī šo jautājumu pašlaik nekomentē.

Jau ziņots, ka konkrētais kriminālprocess sākts šā gada 13.jūnijā un tas ir saistīts ar iespējamu vairākkārtēju nepatiesu medicīnas diagnožu noteikšanu, lai Krievijas pilsoņi varētu iegūt atzinumu par atbrīvojumu no valsts valodas prasmes pārbaudes veselības stāvokļa dēļ. Šis atzinums ir bijis nepieciešams iesniegšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, lai attiecīgās personas varētu saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

2.augustā KNAB veica kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments3

Share This Article
Leave a comment