LatvijāŠodien, 07:02VideoPrezidents dosies uz vētras postīto Dobeles novadu

RockedBuzz
By RockedBuzz 3 Min Read

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien pēc austrumu robežas apmeklējuma dosies uz Dobeles novadu, lai iepazītos ar vētras postījumiem.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien pēc austrumu robežas apmeklējuma dosies uz Dobeles novadu, lai iepazītos ar vētras postījumiem.

Valsts pirmā persona sociālajos medijos norāda, ka pirmdien, 7.augustā, telefonsarunā ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski (LZS) pārrunāta situācija pēc vētras, kā arī seku novēršana. Rinkēvičs novēlēja dobelniekiem izturību, uzsverot, ka “kopā tiksim galā ar šo postažu”.

TVNET jau rakstīja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) lūdzis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un Zemkopības ministrijai (ZM), apkopot informāciju par vētras postījumiem, liecina premjera ieraksts sociālajos tīklos. Tāpat Kariņš lūdzis ZM un VARAM apkopot informāciju par nepieciešamo valdības rīcību.

Nacionālās apvienības politiķis, Saeimas Nacionālās Drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava (NA) ierakstā tviterī līdzīgi norāda, ka vētra ir nesusi milzīgus postījumus un ka steidzami jāsasauc Krīzes vadības padomes sēde un jāsniedz atbalsts iedzīvotājiem, kuru īpašumi ir izpostīti.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts rietumu un centrālajā daļā izsludinājis sarkano brīdinājumu par ļoti bīstamu pērkona negaisu un stipru vētru, ļoti lielu krusu, intensīvām lietusgāzēm. Brīdinājums spēkā līdz plkst.19 pirmdienas vakarā.

Savukārt vēlāk pirmdienas pēcpusdienā un vakarā lielākais postoša pērkona negaisa risks būs Latvijas centrālajā un austrumu daļā, prognozē sinoptiķi. Vietām Vidzemē un Latgalē negaiss var plosīties vēl arī naktī uz otrdienu.

Valsts prezidents apmeklēs Latvijas austrumu robežu

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien apmeklēs Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes (VRS) struktūrvienības – Krivandas robežapsardzības, Opoļu robežapsardzības un Robežnieku robežapsardzības nodaļu, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Vizītes laikā Valsts prezidents iepazīsies ar situāciju uz robežas, robežsargu darbu un robežas infrastruktūru, kā arī pārrunās jautājumus saistībā ar valsts un reģiona drošību un robežas stiprināšanu.

Paredzēts, ka plkst.11 Rinkēvičs apskatīs Krivandas robežapsardzības nodaļu un robežas posmu, ap plkst.12.35 prezidents apmeklēs Opoļu robežapsardzības nodaļu un robežas posmu.

Savukārt plkst.15.45 Rinkēvičs apskatīs Robežnieku robežapsardzības nodaļas robežuzraudzības iecirkni un izbūvēto žogu. Valsts prezidents plkst.16.35 apskatīs Robežnieku robežapsardzības nodaļu, tehniku un bruņojumu.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments

Share This Article
Leave a comment