ĀrvalstīsVakar, 13:511FotoZelenskis ieradies vizītē NīderlandēPapildināts

RockedBuzz
By RockedBuzz 3 Min Read

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis kopā ar sievu Oļenu un amatpersonu delegāciju ir ieradies vizītē Nīderlandē. Ukrainas prezidentam militārajā bāzē Eindhovenā paredzētas sarunas ar aizejošo premjerministru Marku Riti.

15535136t1he5a9
Foto: AFP/SCANPIX

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis kopā ar sievu Oļenu un amatpersonu delegāciju ir ieradies vizītē Nīderlandē. Ukrainas prezidentam militārajā bāzē Eindhovenā paredzētas sarunas ar aizejošo premjerministru Marku Riti.

Zelenska lidmašīna nolaidās Nīderlandes Gaisa spēku bāzē Eindhovenē ap plkst.12 pēc Latvijas laika.

“Kopā ar pirmo lēdiju un komandu ieradāmies Nīderlandē. Kā vienmēr, mums būs saturīgas sarunas ar premjerministru Marku Riti,” vietnē “Telegram” paziņoja Zelenskis.

“Galvenais jautājums ir F-16 Ukrainai, lai aizsargātu mūsu tautu no Krievijas terora. Mēs kļūstam spēcīgāki. Darba kārtībā ir arī Globālais miera samits, Miera Formula un teroristiskās valsts saukšana pie atbildības,” pavēstīja Ukrainas prezidents.

Zelenskis armijas bāzē aplūkoja F-16, kurus cer saņemt no Nīderlandes.

Zelenskis sestdien apmeklēja Zviedriju, kur ar Zviedrijas premjerministru Ulfu Kristersonu vienojās turpināt militāro sadarbību.

Šodien Zelenskis paziņoja, ka turpinās sarunas ar citām valstīm, kas atbalsta Ukrainu, lai tās piegādātu Ukrainai tai nepieciešamo militāro aprīkojumu.

Papildus Nīderlandei arī Dānija ir piedāvājusi piegādāt Ukrainai ASV ražotos iznīcinātājus F-16, un ASV amatpersona šonedēļ paziņoja, ka ASV ir apstiprinājušas iznīcinātāju F-16 nosūtīšanu uz Ukrainu no Dānijas un Nīderlandes, tiklīdz būs pabeigtas ukraiņu pilotu apmācības.

Dānija un Nīderlande šovasar NATO ietvarā izveidoja koalīciju, lai apmācītu ukraiņu pilotus lidot ar F-16. Arī Beļģija un Norvēģija tiek uzskatītas par iespējamām ASV iznīcinātāju piegādātājām.

Plānots, ka Ukrainas pilotu apmācība darbam ar amerikāņu iznīcinātājiem F-16 sāksies šomēnes.

Dienu iepriekš Ukrainas prezidents ar kundzi viesojās Zviedrijā. Viena no sarunu tēmām esot bijusi vieglo tanku “CV90” kopīga ražošana. Turklāt ir ukraiņu piloti sākuši izmēģīnājuma lidojumus ar zviedru iznīcinātājiem “Gripen”.

FacebookLinkedInDraugiemTwitter

Comments2

Share This Article
Leave a comment